Citādi normāli; meklējot ko savādāku

Laiks jau ir diezgan ilgs pagājis. Šķiet, ka esmu aizskrējis tam pa priekšu. Tagad ir daudz kas mainījies tajā, ko es pamani, redzu un arī kur es vēlos atrasties. Būt gejam nav viegli.

Šoreiz es kārtējo reizi redzu, ka daudz kas, kas tiek pasniegts man vai geju auditorijai, ir neatbilstošs tam, ko es sagaidu. Dažādība nav tik dažāda (ja neskaita pornogrāfiju). Bieži vien māca doma, ka pārāk daudz tiek stereotipizēts, un es atkal gribu tikt no tā nostāk. Esmu redzējis, ka pasaule ir daudz savādāka, bet tomēr vienas un tās pašas klišejas un ne tikai “normālu” lietu.

Jā, protams, gejiem ir “savas” problēmas, lietas un subkultūra, bet tomēr tas viss ir pasniegts tik egoistiski, ka pilnīgi izskatās, ka viņu būtība tiek visupirms definēta ar vārdu “gejs” un tikai pēc tam “cilvēks”. Un tas ir nomācoši.

Sākumā, laikā, kad pāris lietas ir bijuās aktuālas, man tas nelikās kaitinoši. Tagad, ja tas viss gayness ir par daudz, tas ir ļoti, ĻOTI kaitinoši. Zināmiem cilvēkiem var piedot. Ir bijušas arī nopietnas sarunas un tamlīdzīgi, bet man vienmēr ir jautājums: “Why the fuck you need this shit?”

Ar tiem vārdiem es parasti nostājos malā no popkultūras un atļaujos pastāvēt malā, kamēr gays get shit. Bieži vien arī nodomāju, ka paši saņem to, ko viņi sagaida: drāmas, problēmas un diezgan muļķīgas un stulbas sitācijas. Plus vēl visus pārējos “priekus”, kurus var noķert.

Es esmu redzējis normālību. Tādu, kas neuzsver savu piederību, bet pārstāv cilvēcīgumu. Tādu, kas to visu uztver tikai kā īpašību nevis būtību. Tas gadās aprindās, kur cilvēki ir dažādāki un ir domājuši, kas viņi ir, kā sevi pasniegt un kam tad īsti sekot.

Bet sākās viss ar to, ka es gribēju redzēt savu domu un varbūt situāciju attēlojumu medijos, kurus es lietoju. Tad ir svarīgi. Tas raisa piederības sajūtu un sapratni pašam par sevi, gan arī mazina citu cilvēku iedomas par to, kādi tie geji ir. Filmās tās ir maz, anime vēl mazāk.

Man jau šķiet, ka vajag pasniegt savādāk: ir gan popkultūra, ir gan vienkāršība, ir gan malā stāvošie un ir netipiskie. Es esmu netipiskais.

VējaSkrējejs

Birkas:

atpakaļ

uztaisīts izmantojot cayman-theme no Jason Long. LICENCE